جهت اخذ گواهینامه ایزو 14001 (استاندارد ایزو زیست محیطی) ایزوکیا آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشد.

گواهینامه ISO 14001 چیست؟

استاندارد ISO 14001 استانداری است که با راهنمایی ها و دستورالعمل های خود به سازمان ها کمک می کند تا از آسیب زدن به محیط زیست پیرامونی جلوگیری به عمل آمده و آسیب های ناشی حذف یا به حداقل کاهش یابد.

تاریخچه و آخرین ورژن گواهینامه ایزو 14001

سازمان جهانی استاندارد(International Organization for Standardization ) در سال ۱۹۹۳ با تشکیل کیته فنی تحت ریاست کشور کانادا اولین گام را برای نگارش یک استاندارد جهانی مدیریت محیط زیست EMS برداشت و در سال ۱۹۹۶ اولین ویرایش این استاندارد را تحت عنوان ISO 14001 منتشر نمود .

در سال ۲۰۰۴ استاندارد ISO 14001 مورد ویرایش قرار گرفت و ورژن ۲۰۰۴:ISO 14001 آن برای پیاده سازی در اختیار سازمان ها قرار گرفت.

استاندارد بین المللی ISO 14001 ورژن ۲۰۱۵ سومین ویرایش ازسری استاندارد ISO 14001 است. این نسخه نیز در ادامه نسخه ۲۰۰۴ و با هدف بهبود آن ویرایش و سپس توسط سازمان ISO منتشر گردید. ویرایش ۲۰۱۵ این استاندارد که به صورت ISO 14001:2015 بیان می شود اصلاحیه فنی ISO 14001:2004 / COR.1:2009 را نیز شامل می شود.

لزوم اخذ گواهینامه ایزو 14001 ورژن ۲۰۱۵

سازمان و شرکت ها نسبت به محیط پیرامون خود نظیر هوا، آب،‌ خاک، منابع طبیعی، گیاهان، جانوران و انسان ها مسئول می باشند. تولید محصولات یا ارائه خدمات باید به گونه ای طراحی شده و صورت پذیرد که به محیط زیست پیرامونی ما آسیبی وارد نسازد. رشد صنایع و صنعتی شدن شهرها باعث استفاده هر چه بیشتر از منابع طبیعی مانند نفت، گاز، آب و … شده لذا کاهش منابع طبیعی و آلودگی محیط زیست از اثرات منفی صنعتی شدن جوامع می باشد، سازمان بین المللی ایزو با تدوین استاندارد ISO 14001 سعی بر این داشته تا اثرات منفی صنعتی شدن جوامع بکاهد.

دامنه کاربرد گواهینامه ایزو 14001

استاندارد ISO 14001 در مورد هر سازمانی که مایل به اعمال موارد زیر باشد کاربرد دارد :

الف ) اجرا ، نگهداری و بهبود یک سیستم مدیریت زیست محیطی

ب ) حصول اطمینان از انطباق با خط مشی زیست محیطی که خود تعیین کرده است

ج ) اثبات این انطباق به دیگران

د ) درخواست گواهی / ثبت سیستم مدیریت زیست محیطی خود توسط یک سازمان برونی (CB)

ه ) تعیین انطباق با این استاندارد و اظهار آن توسط خود سازمان

تمام الزامات مندرج استاندارد ISO 14001 به منظور لحاظ شدن در هر سیستم مدیریت زیست محیطی در نظر گرفته شده اند. گستره کاربرد آن به عواملی مانند خط مشی زیست محیطی سازمان ، ماهیت فعالیتهای آن و شرایطی که در آن فعالیت می نماید بستگی دارد.

گواهینامه ایزو 14001 بخشی از IMS

ما با تیمی مجرب و سوابقی قابل استعلام آماده مشاوره و صدور گواهینامه استاندارد ISO 14001 ورژن ۲۰۱۵ را با مناسب ترین هزینه و زمان هستیم. سازمان ها می توانند با دریافت مجموعه گواهینامه های سیستم مدیریت یکپارچه IMS ضمن دریافت ISO 14001 ورژن ۲۰۱۵ آخرین ورژن استانداردهای جهانی ایزو ۹۰۰۱ ورژن ۲۰۱۵ و OHSAS 18001 ورژن ۲۰۰۷ را نیز دریافت نموده و در هزینه های مشاوره و صدور نیز صرفه جویی نموده باشند. جهت صدور گواهینامه ایزو می توانید با ایزوکیا تماس بگیرید تا در خصوص اقدامات لازم برای اخذ گواهینامه ایزو 14001 مشورت نمایید.

ویژگی های گواهینامه ایزو 14001

  • رعایت نمودن الزامات محیط ‌زیستی در روند تولید محصولات

  • فروش بالاتر به دلیل ارتقای برند

  • ایجاد فضای جدبد با توجه و تمرکز بر محیط زیست

  • رعایت به الزامات محیط زیستی

  • جهانی شدن و ایجاد مزیت‌های رقابتی در فرایند صادرات

  • دریافت نمودن گواهینامه بین‌المللی معتبر با کد رجیسترینگ

اخذ فوری ایزو

فرم درخواست مشاوره

جهت کسب اطلاعات بیشتر از فرایند اجرایی کارها متناسب با زمینه فعالیت سازمان شما و استعلام قیمت می توانید فرم زیر پر نمایید تا با شما تماس بگیریم و در مورد جزئیات دریافت ایزو بیشتر صحبت کنیم.